O NÁS

Kdo jsme

Nezávislý divadelní soubor, který se od svého založení v roce 2009 zaměřuje především na současnou britskou dramatiku, uváděnou v českých premiérách. 

Uměleckým šéfem je režisér Šimon Dominik, který v letech 2015-2020 působil jako šéf činohry Divadla F. X. Šaldy v Liberci a pravidelně spolupracuje s řadou českých i moravských profesionálních divadel. Dalšími členy jsou scénograf Karel Čapek a herci Pavel Kryl, Ondřej Novák a Martin Severýn.

Spolupracovali jsme s výraznými režiséry i herci nejen své generace, například s Jaroslavou Šiktancovou, Janem Fričem, Jiřím Š. Hájkem, Petrem Štindlem, Marií Málkovou, Vladimírem Markem, Romanem Zachem, Jaroslavou Pokornou, Dianou Tonikovou, Tomášem Pavelkou, Renatou Prokopovou, Matějem Andělem nebo Lucií Polišenskou.

Co hrajeme

Zaměřujeme se především na současnou angloamerickou dramatiku, která tvoří páteř našeho repertoáru. Věnujeme se autorům, kteří zatím na českých jevištích úplně nezdomácněli, většinu textů z této oblasti jsme představili v české premiéře. Od roku 2009 jsme uvedli řadu regulérních inscenací i jednorázových projektů, pravidelně spolupracujeme se švédskou ambasádou, pro Knihovnu Václava Havla jsme připravili celý cyklus scénických čtení Havlových her.

Kde hrajeme

Především v divadle Kampa na Malé Straně, kde jsme domovským souborem. Pravidelně jezdíme na zájezdy například do Východočeského divadla Pardubice či do UFFO Trutnov. V létě nás můžete potkat třeba na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.